Wydajne panele fotowoltaiczne

Energia słoneczna każdego dnia dociera na naszą planetę. W związku z tym warto ją wykorzystywać do różnych celów. Obecnie szczególnie dużą popularnością cieszy się fotowoltaika Gdańsk jest natomiast miastem, w którym szczególnie często widać zainteresowanie tymi rozwiązaniami. Panele słoneczne wchodzące w skład instalacji fotowoltaicznej mogą sprawdzać się w naszym domu nawet przez kilkadziesiąt lat.

Jakie panele wybrać?

Będąc zainteresowanym fotowoltaiką warto zasięgnąć informacji na temat tego, jakie panele będą najlepsze w naszym przypadku. Na ten moment w Polsce stosuje się trzy rodzaje paneli. Są nimi panele:

  • monokrystaliczne
  • polikrystaliczne,
  • z krzemu amorficznego.

Za najbardziej popularne obecnie uchodzą panele polikrystaliczne. Wynika to z ich świetnych właściwości pozwalających na generowanie ogromnych ilości energii elektrycznej przy słabszym nasłonecznieniu. Panele monokrystaliczne również mają ciekawe właściwości, ale w ich przypadku wymaga się, aby promienie słoneczne niemalże bez przerwy padały na powierzchnię paneli.

Dofinansowanie zakupu paneli

Mówiąc na temat fotowoltaiki koniecznie trzeba wspomnieć o możliwości uzyskania dofinansowania. Na ten moment realizowanych jest wiele różnych projektów, które pozwalają na otrzymanie wsparcia finansowego dotyczącego zainwestowania w fotowoltaikę. Szczególnie dużym uznaniem darzony jest program “Mój prąd”, który pozwala na uzyskanie dofinansowania w kwocie 5 000 zł. Jest to naprawdę znaczne wsparcie, które z pewnością będzie dla nas odczuwalne. Cała inwestycja w fotowoltaikę zwróci się natomiast bardzo szybko i wówczas będziemy już cieszyć się z darmowego prądu.