Podnośniki kolumnowe – jak wybrać?

Podnośnik do warsztatu to niezbędnik w urządzeniu serwisu. O ile część pracy narzędzi warsztatowych można zrobić ręcznie, niewątpliwie znacznie wolniej oraz trudniej, to podwyższenie auta jest po prostu niewykonalne. Więc także podnośnik jest pierwszą inwestycją, na jaką decyduje się osoba, jaka planuje własną przyszłość zawodową wykonywać w naprawie samochodów. Podnośnik warsztatowy to słowo wszechstronne – może być to wyciąg kolumnowy, nożycowy, płytowy. Także podnośnik warsztatowy bynajmniej nie musi być stosowany w warsztacie.

Auto naprawa bez trudu, więc rodzaje podnośników

Podnoszenie dużych aut na wielkość, jaka zapewnia ustalenie podwozia, dopuszczalne jest dzięki wykorzystaniu rozmaitych metod. Najpopularniejsze, często wykorzystywane, są podnośniki kolumnowe. Mają silnik hydrauliczny, więc technika ich funkcjonowania, jest połączona z potrzebą zastosowania oleju. Podnośniki hydrauliczne mogą być zarówno stacjonarne, więc wsparte na kolumnach z profesjonalną strukturą unoszącą auto.

Podnośniki kolumnowe – typy

Charakteryzujemy podnośniki jednokolumnowe, jakie mają mały udźwig, niezwykle znany podnośnik na rynku naszym ma unos 2,5 t. Stosowane są w obsłudze samochodów osobowych oraz opcjonalnie małych samochodów dostawczych. Innym rodzajem podnośniki dwukolumnowe. To podnośniki, jakie są teraz nierzadko spotykanymi w warsztatach samochodowych. Wykorzystuje się je w celu naprawy pojazdu czy serwisu samochodu. Do korzyści podnośnika należy zakwalifikować szansę zwiększenia samochodu oraz zwolnienia kół. W celu zwiększenia samochodu w wyciągach dwukolumnowych stosuje się dwie pary ramion.

Są także podnośniki płytowe. To doskonałe oraz niezwykle znane wyjście we wszechstronnie poznanych serwisach ogumienia. Podnośniki tego rodzaju prezentują się bardzo prostą formą. Składa się na nią podstawa, wewnętrzny proces unoszenia, płyta górna, i dodatkowe w pewnych odmianach, ruchome, zarządzane oraz rozkładane ramiona nośne. Za pewne wprowadzenie oraz sprowadzenie samochodu, odpowiadają najazdy przednie oraz tylne.

Na co zatem zwrócić uwagę wybierają podnośnik?

Przyłączenie podnośnika nie jest niezwykle złożonym mechanizmem jednak musimy liczyć się z tymże że należy dysponować właściwym miejscem. W praktyce znaczy to tyle iż nie w każdym garażu lub warsztacie da się to po prostu zrobić. Zmniejszają nas wielokrotnie kłopoty strukturalne budynku. Podstawowy kłopot lokali budowanych parę lat temu to wielkość. Niegdyś nikt nie przewidywał że auta będą serwowane na wyciągach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *