JAK WYBRAĆ PROGRAM DO ARANŻACJI WNĘTRZ?

Jak przy każdej pracy, tak i przy projektowaniu wnętrz należy użyć odpowiednich narzędzi, które umożliwią sprawną realizację projektu aż do jego zakończenia. Wybór odpowiedniego programu do aranżacji wnętrz, który pozwoli nam w pełni wykorzystać potencjał naszych umiejętności, musi być dobrze przemyślany i zaplanowany z odpowiednim wyprzedzeniem. Organizując przestrzenie dla naszych klientów, bierzemy pod uwagę ich potrzeby i wizje otoczenia, w którym oni i ich rodziny będą mieszkać lub pracować. Rola projektanta wnętrz jest bardziej odpowiedzialna niż się wydaje, ponieważ przestrzeń, w której żyjemy mówi wiele o nas, a także wpływa na naszą produktywność, nastrój, a według niektórych nawet na nasze zdrowie.

Bardzo często niedocenianą kwestią, która decyduje o tym, czy dany program zostanie uznany za dobry, jest bogate zaplecze edukacyjne – lub jego brak. Pozwoli to na zapoznanie studentów z praktycznymi zastosowaniami już na etapie nauki, a nauczycielom akademickim na pokazanie studentom, że wbrew powszechnemu przekonaniu, edukacja nie składa się z przestarzałych teorii, ale z praktycznych i nowoczesnych narzędzi pracy. ARCHLine.XP pozwala na korzystanie z wersji edukacyjnej według bardzo jasnych i przejrzystych zasad.

Dobry program do aranżacji wnętrz powinien mieć dobry mechanizm renderingu do wizualizacji projektów w czasie rzeczywistym. Możliwość zaprezentowania projektu klientom w formie wirtualnego spaceru znacznie minimalizuje ryzyko niedopasowania wizji obu stron w późniejszym czasie. Możliwość przedstawienia projektów w praktycznej, wizualnej formie przed działaniem to duże ułatwienie, które docenią nie tylko projektanci, ale przede wszystkim klienci. Jak wszyscy wiemy, to właśnie dalsze rekomendacje naszych klientów bardzo często decydują o powodzeniu zlecenia.