Coraz częściej kupujemy kawę ziarnistą

Kawa to najbardziej popularny napój na świecie. Część ludzi nie potrafi sobie wyobrazić rozpoczęcia dnia od wypicia filiżanki tego napoju. W wielu krajach codziennym zwyczajem jest picie kawy poza domem. W Polsce nadal przygotowujemy ją raczej sami w domu. Z tego powodu, coraz częściej w naszych domach pojawiają się ekspresy do kawy.

Czy warto kupić do domu ekspres do kawy?

Coraz częściej w naszych domach pojawiają się w pełni automatyczne ekspresy do kawy. Najczęściej z młynkiem i urządzeniem do spieniania mleka. Czy jest to jednak zakup opłacalny? Kawa ziarnista wykorzystywana w takich ekspresach jest zdecydowanie droższa od jej odpowiednika w wersji zmielonej. W zależności od gatunku różnica w cenie kilograma tej samej kawy może wynosić kilkanaście złotych. Powinniśmy sobie jednak zdawać sprawę, że w opakowaniach ze zmielonym produktem znajdują się również ulepszacze, wypełniacze. Nie jest to tylko i wyłącznie zmielona kawa. Kiedy kupujemy kawę ziarnistą mamy do czynienia z produktem w czystej postaci.
Ceny ekspresów są bardzo zróżnicowane i nie zawsze adekwatne do ich jakości. Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy wcześniej dokonali zakupu. Często urządzenia takie mają wiele programów parzenia, które podwyższają ich cenę, a niekoniecznie sprawdzą się w użytkowaniu. Niektóre ekspresy są też bardziej awaryjne od innych. Warto więc dobrze wyważyć stosunek ceny do jakości sprzętu.
Mimo że zakup ekspresu może być sporym wydatkiem, a kawa ziarnista jest droższa od mielonej, osoby ceniące sobie jakość i wygodę powinny posiadać w domu takie urządzenie.